• تهران، جاده آبعلی، منطقه صنعتی خرمدشت
 • info@deconovin.com
 • مشاوره رایگان

  بهترین راهکارها را از تیم تخصصی ما بخواهید

 • از ما بخواهید

  دقت در طرح | کیفیت در اجراء

سقف های کاذب

در اینجا بخش کوچکی از تأثیرگذاری سقفهای کاذب و چوب ها در دکوراسیون فضاهای داخلی را ارائه کردیم که کاربرد این در عامل در طیف گسترده ای از صفوف را در بر می گیرد. لذا مجموعه دکونوین در این راستا توان طراحی،ساخت و اجرای قابل در اختیار پروژه های شما گردآوری نموده است.

 • دقت در طرح
 • کیفیت در اجراء
 • بهترین متریال
 • رضایت مشتریان

نصب سقف کاذب

برای نصب لازم است با استفاده از روش های استاندارد و توسط افراد حرفه ای صورت بگیرد تا بتواند تکمیل کننده زیبایی بخش دکوراسیون داخلی باشد. نصب و اجرای سقف کاذب یکی از شاخه های دکوراسیون داخلی به حساب می آید.

افراد متخصص در زمینه نصب سقف میتوانند انواع سقف های کاذب نظیر سقف چوبی، کناف و دیگر سقف ها را نصب کنند. نصب سقف کاذب با توجه به اسکلت ساختمان است. مصالح سقف ممکن است سبک و یا کمی سنگین باشند. از جمله مصالحی که برای اجرای سقف کاذب به کار می رود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سقف رابیتس

سقف رابیتس یکی از سقف های قدیمی کاذب است. که در دکوراسیون داخلی و زیبایی آن کاربرد گسترده ای دارد. رابیتس به سقف کناف شبیه است اما نصب و اجرای آن با سقف کناف متفاوت است.

لازم است نصب سقف رابیتس در مراحل نازک کاری ساختمان انجام شود.

زیرا بعد از ساخت سازه نمی توان گفت گزینه مناسبی برای بازسازی باشد.

جهت اجرای سقف رابیتس ابتدا میلگردها را به سقف جوش می دهند و سپس فویل های رابیتس را نیز به میلگردها جوش می دهند.مدت زمان اجرا این نوع سقف نه بسیار زیاد است نه کم. روندی نرمال دارد.

در نهایت پس از پایان کار جوشکاری مرحله گچ کاری آغاز می شود و گچکار ابتدا گچ را به رابیتس زده و در نهایت با هنر خود آن را به شکل های مورد نظر در می آورد.

سقف چوبی

سقف چوبی یکی از دیگر انواع سقف های کاذب است که به واسطه زیبایی و دادن حس گرما بسیار پرکاربرد است و سبب بهبود عملکرد ساختمان می شود. این نوع سقف معمولا از جنس چوب است و می تواند سبک معماری داخلی ساختمان را متحول و خاص کند و در واقع می توان گفت زیبایی یک ساختمان را به حد کمال می رساند.
سقف چوبی ویژگی هایی دارد که سایر سقف ها دارند و نمی توان گفت دارای محدودیت خاصی است. برای مثال امکان پنهان کردن تاسیسات در آن وجود دارد و از نظر نورپردازی نیز به خوبی عمل می کند. تفاوت این نوع سقف به دلیل کاربرد چوب در آن است و ممکن است چوب تمام یا بخشی از این نوع سقف را تشکیل دهد. از جمله مزایای سقف چوبی می توان به جذب صدا، پنهان کردن تاسیسات، مقاومت کافی در مقابل آتش و رطوبت و صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد.

سقف آلومینیومی

سقف آلومینیومی نوعی دیگر از سقف کاذب است که از آلومینیوم ساخته می شود.

این سقف دارای سطحی یکپارچه بوده و در برابر ضربه و تغییرات دمایی مقاومت خوبی دارد.

در سقف آلومینیومی با استفاده از ورق های گالوانیزه اتصالات صورت می گیرد و برای عایق سازی از پشم شیشه استفاده می شود.

سقف آلومینیومی به طور معمول در ابعاد  ۶۰ در ۶۰ و یا ۳۰ در ۳۰ به بازار وارد می شود و در یک دسته بندی کلی آن را به دو گروه با کاذب آلومینومی سپر نمایان و سقف آلومینیومی سپر پنهان تقسیم می کنند. از نوع سپر نمایان زمانی که دسترسی به تاسیسات پشت سقف لازم باشد استفاده می شود این در حالی است که از نوع پنهان آن امکان دسترسی به تاسیسات پشت سقف وجود ندارد و  به دلیل عدم وجود ورق های میانی بسیار زیباتر و شیک تر به نظر می رسد.

سقف کاذب شیشه ای

شیشه یکی از موادی است که برای ساخت سقف از آن استفاده می شود.

به سقفی که از شیشه ساخته شده باشد سقف شیشه ای گفته می شود.

سقف شیشه ای در مدل های متنوعی وارد بازار می شود و در دکوراسیون های مدرن بسیار پرکاربرد است.

بسیاری از فضاها نیازمند نور هستند و کمبود نور در بسیاری از فضاهای امروزی به چشم میخورد.

برای جبران این کمبود نور از سقف های شیشه ای استفاده می شود.

استفاده از سقف شیشه ای در بخش هایی مانند اتاق تی وی، پذیرایی و آشپزخانه می تواند نورد مورد نیاز ساختمان شما را تامین نماید. همچنین سقف شیشه ای علاوه بر نورپردازی دارای ظاهری بسیار زیبا و متنوع است و می تواند متنها یکی از گسترده ترین کاربردهای سقف شیشه ای در لابی هتل ها و رستوران های لاکچری است.